ÇAYYOLU VE ULUS ŞUBELERİ İÇİN BİZİ ARAYIN.

4-10 YAŞ KIZ ERKEK TÜM ÇOCUKLAR İÇİN KAYITLARIMIZ DEVAM ETMEKTEDİR.
BİLGİ İÇİN : 0 312 501 98 77
Üyelik Girişi
CİMNASTİK
Site Haritası
Takvim
3. DOSTLUK TURNUVASI
SEZONUMUZ AÇILDI.
KAYITLARIMIZ DEVAM EDİYOR.
BAŞKENT AKADEMİ CİMNASTİK
Ritmik Cimnastik
Ritmik Cimnastik

SOKAKTA HAYAT VAR

Çağımızın en büyük buluşu olarak kabul edilen internet; getirdiği yenilikler ve kolaylıklar sayesinde hayatımıza yeni bir bakış açısı kazandırdı. İnternet artık gündelik hayatımızın vazgeçilemez bir parçası.Eğlenmek, arkadaşlarımızla sohbet etmek, bilgi edinmek ,işlerimizi halletmek ve daha birçok faaliyet için interneti kullanmaktayız.Fakat tüm bu getirdiği güzelliklerin yanında internet birçok sorunu da beraberinde getirdi.  İllegal siteler, kumar siteleri, yetişkinler için olan siteler internetin farklı amaçlar için de kullanılabileceğini gözler önüne serdi. 
Bunun yanı sıra gelişim çağındaki çocukların arkadaşlarıyla oyun oynamak, sosyal ve sportif faaliyetlere katılmak yerine internette sohbet etmek ve bilgisayar oyunları oynamayı tercih etmesi, çocukların sosyal gelişimlerini de olumsuz etkilemektedir. 
Çocuklarımızı çağın getirdiği bu bağımlılıktan kurtarmak için onları hayatın içine katmak gerektiğini düşünüyoruz. Çocuğun hayatını iyi bir şekilde planlayıp, zamanını kaliteli geçirmesini ve sosyal ortama dahil olmasını sağlamak bir ebeveyinlerin en önemli görevi olmalı. Çocuklar interneti ve çağın getirdiği teknolojiyi tabi ki kullanmalılar fakat bu kullanım sınırlandırılmalı ve çocuk toplumun içine sokularak sosyalleştirilmelidir. Çocukların belli vakitlerini sokakta ve parklarda arkadaşları ile oyun oynayarak geçirmesi teşvik etmeliyiz. Ayrıca, çocukların hem yeteneklerini keşfedecekleri hem de sosyalleşebilecekleri çeşitli kurslarla gelişimlerini desteklemeliyiz. Çağın gerisinde kalmayan hem teknolojiyi kullanan hem de sosyal ortamda iletişim kurabilen mutlu çocuklar yetiştirmek en büyük görevimiz olmalı.

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   673 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam31
Toplam Ziyaret110767
Hava Durumu
Anlık
Yarın
8° 3°
Saat